Trénink mimo hokejové mantinely: Tečování

V předchozích dílech jste po většinu času měli čepel hole nebo míček na zemi. Tentokrát tomu bude jinak. Na závěr seriálu Trénink mimo hokejové mantinely Radek Hlavatý vysvětlí, jak mohou malí hokejisté nebo hokejistky natrénovat tečování.

Stejně jako propracovaná střelba na branku, tak i tečování puku v brankovišti je jednou z dovedností, bez které se v dnešní době v hokeji neobejdete. Právě díky tečím před brankou padá spousta branek. I proto je dobré tečování natrénovat.

„Při nácviku tečování budete házet spodem obloučkem míčky a dítě se je bude snažit tečovat a měnit tak jejich směr,“ vysvětluje Hlavatý. Míček házejte dítěti jak na bekhend, tak i forhend a mezi nohy. Měňte jak rychlost, tak i výšku hodů. „Dodržujte ale vždy výšku maximálně po pás dítěte,“ nabádá mládežnický trenér.

Vyzkoušet také můžete to, že dítě bude házené míčky rovnou zpracovávat, čímž si bude zlepšovat techniku hole.

Abyste se při nácviku nenudili, můžete si trénink zpestřit i malou soutěží. Zkuste dát dítěti patnáct pokusů a počítejte mu, kolikrát zvládlo míček ztečovat.

Citáty

phpX5GKoE
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Hráč musí hokej milovat, mít zápal a bavit se tím. Ať mladý hokejista dělá i jiné sporty, já jsem hrál aktivně vedle hokeje fotbal a tenis.“

TOPlist