Trénink mimo hokejové mantinely: Tečování

V předchozích dílech jste po většinu času měli čepel hole nebo míček na zemi. Tentokrát tomu bude jinak. Na závěr seriálu Trénink mimo hokejové mantinely Radek Hlavatý vysvětlí, jak mohou malí hokejisté nebo hokejistky natrénovat tečování.

Banner

Stejně jako propracovaná střelba na branku, tak i tečování puku v brankovišti je jednou z dovedností, bez které se v dnešní době v hokeji neobejdete. Právě díky tečím před brankou padá spousta branek. I proto je dobré tečování natrénovat.

„Při nácviku tečování budete házet spodem obloučkem míčky a dítě se je bude snažit tečovat a měnit tak jejich směr,“ vysvětluje Hlavatý. Míček házejte dítěti jak na bekhend, tak i forhend a mezi nohy. Měňte jak rychlost, tak i výšku hodů. „Dodržujte ale vždy výšku maximálně po pás dítěte,“ nabádá mládežnický trenér.

Vyzkoušet také můžete to, že dítě bude házené míčky rovnou zpracovávat, čímž si bude zlepšovat techniku hole.

Abyste se při nácviku nenudili, můžete si trénink zpestřit i malou soutěží. Zkuste dát dítěti patnáct pokusů a počítejte mu, kolikrát zvládlo míček ztečovat.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“