Trénink mimo hokejové mantinely: Podhození pod nohou

Předposlední díl seriálu Trénink mimo hokejové mantinely je tu. V předchozích osmi dílech jste se naučili, jak trénovat spíše základní hokejové dovednosti. Tentokrát si pro vás ale Radek Hlavatý připravil něco náročnějšího – prohození kotouče pod nohou.

Jde o fintu, kterou ti nejšikovnější hráči v praxi dokážou využít k přelstění obránce v situacích jeden na jednoho. „Důležitá je koordinace a načasování pohybů,“ podotýká mládežnický trenér.

A jak kličku natrénovat? „Nejdříve si ji vyzkoušíme na místě. Stojíme mírně rozkročeni, jedna noha je více vpředu. A to ta, na kterou stranu držíme hůl,“ vysvětluje Hlavatý. „Pohyb začínáme s hokejkou od těla, kdy si špičkou přihrajeme míček k zadní noze. Tou si míček přikopneme dopředu, kde už ho znovu zpracujeme hokejkou.“

Nejprve tuto kličku pilujeme na místě. Později, když už malí hokejisté nebo hokejistky zvládají kličku bez problému ve stoje, kontrolují míček jen periferním viděním a až nakonec přejdou do chůze.

Na závěr si mohou přidat i pár soutěží. Jakých? Koukněte se na video.

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."

TOPlist